Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Murowie
Dziś jest: poniedziałek, 05-12-2022, Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny

Rok szkolny 2022 - 2023

 • Spotkanie z Mikołajem

  mikołaj.jpeg

  7 grudnia Nasze Przedszkole odwiedzi Święty Mikołaj. W Murowie będzie od godziny 900, w Zagwiździu od godziny 1030.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-11-2022 10:37
 • Dom Kultury w Namysłowie "Dzwonnik z Norte Dame"

  W piątek 25 listopada dzieci z przedszkola w Murowie i w Zagwiździu pojechały autokarem do Domu Kultury w Namysłowie. Obejrzały tam spektakl(musical) pod tytułem "Dzwonnik z Notre Dame". Występowało czterech aktorów, którzy z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role. Miały też miejsce efekty dzwiękowe, świetlne i "dymne". Dzieci były bardzo zainteresowane. Z radością wróciły do przedszkola.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-11-2022 10:24
 • 25.11- Święto Pluszowego Misia

  25 listopada to Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji w grupie starszaków w przedszkolu w Zagwiździu przeprowadzono z dziećmi ciekawe zajęcia. Zapoznano je z historią pluszowego misia. Dzieci bawiły się przy piosence "Jadą, jada misie". Odpowiadały tez na zagadki, których bohaterami byli i Kubus Puchatek i jego przyjaciele. Miał miejsce konkurs pod nazwą "Wyjadanie miodku", gdzie zadaniem dzieci było wylizanie z talerzyka małej porcji miodu, bez użycia rąk. Należało to zrobić tak, by buzia była czysta. Dzieci Dzieci rysowały samodzielnie misie i je kolorowały. Miała też miejsce tradycyjna zabawa ruchowa z piosenką "Stary niedźwiedź". Dzieci poznały też postacie różnych misiów z dawniejszych bajek, między innymi Misia Uszatka i Colargola. Wykonano też zdjęcia. Ten dzień był bardzo radosny.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-11-2022 10:12
 • "BohaterOn"

  24 listopada w przedszkolu w Zagwiździu przeprowadzone zostały zajęcia w ramach akcji "BohaterOn"-ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Przeprowadzono krótką rozmowę z dziećmi wprowadzającą do tematu wojny i Powstania Warszawskiego(wyjaśnienie słów:konflikt/spór", oraz tego, jakie istnieją możliwości rozwiązywania konfliktów/sporów). Dzieci oglądały przedstawienie kukiełkowe "Niebajka o Powstaniu Warszawskim", po czym miała miejsce pogadanka na temat "Kim jest bohater i jakie cechy powinien on posiadać". Przedszkolaki wykonały też papierowe pacynki, które mogą posłużyć przedszkolakom do odegrania scenek na temat rozwiązywania konfliktów.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-11-2022 09:57
 • Święto Niepodległości

  Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przedszkolaki z Murowa i z Oddziału Zamiejscowego w Zagwiździu podjęły różne działania o charakterze patriotycznym. Po raz kolejny braliśmy udział w akcji Szkoła do hymnu". W Murowie dzieci przedstawiły program artystyczny, odśpiewały Hymn Polski oraz piosenki " Jestem Polakiem" i "Serce dla Polski" Moniki Kluzy. Wykonały też kotyliony biało-czerwone oraz prace plastyczne:" Kwiaty dla Polski", "Godło Polski", flagi biało -czerwone, "Jesteśmy Polakami- odbijanie na dużym arkuszu dłoni pomalowanych na kolor biały i czerwony. Natomiast w Zagwiździu przedszkolaki wysłuchały krótkiego opowiadania nauczyciela na temat Narodowego Święta Niepodległości, przybliżona też im została postać Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzieci wykonały prace plastyczne:kotyliony biało-czerwone, Godło Polski oraz duże serce składające się z małych białych i czerwonych serduszek. Dzieci odbijały też swoje dłonie pomalowane farbą w kolorach białym i czerwonym na sercach wyciętych z białego papieru. Na uwagę zasługiwały piękne dekoracje związane tematycznie ze świętem Niepodległości. wykonano też dużo pięknych zdjęć.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-11-2022 08:38
 • 2.Listopada-Święto Zmarłych

  2. listopada w Święto zmarłych przedszkolaki w Murowie i w Zagwiździu odwiedziły miejscowe cmentarze. Wcześniej przeprowadzono rozmowy związane z pielęgnowaniem pamięci o naszych bliskich którzy odeszli do wieczności, jak i osobach zmarłych, które związane były z historią danej miejscowości czy regionu. W Murowie na cmentarzu zapalono znicze przed pomnikiem poświęconym ofiarom wojny. Zapalono też znicz na grobie śp. Stanisławy Pęgiel- dyrektor przedszkola. Odwiedzono również grób ks. Aleksandra Chmielowskiego. Z kolei przedszkolaki z Zagwiździa odwiedziły plac kościelny gdzie zapalony został znicz przed kaplicą zmarłych kapłanów: śp. księdza Ogórka i śp. księdza Gallusa. Grupa starszaków odwiedziła też miejscowy cmentarz, gdzie zapalono znicz. Zwracano uwagę dzieciom na zachowanie spokoju, by uczcić pamięć zmarłych. Należy przy okazji wspomnieć, iż nasze przedszkole uczestniczy w akcji MEN "Szkoła pamięta ".

  ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO FACEBOOKA  https://www.facebook.com/publiczneprzedszkole.wmurowie

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-11-2022 13:51
 • 27.10-Dom Kultury

  27 października przedszkolaki z Murowa i z Zagwiździa uczestniczyły w wycieczce do Miejskiego Domu Kultury im. Bohaterów Powstań Śląskich w Opolu oraz do Amfiteatru . Podczas pobytu w Miejskim Domu Kultury dzieci brały udział w warsztatach technicznych. Były to dwa rodzaje zajęć. W czasie pierwszych zajęć zapoznały się ze sposobem wykonania dyni z kolorowej włóczki i same też wykonały piękne kolorowe dynie. Natomiast drugie zajęcia warsztatowe związane były z lepieniem z gliny. Przedszkolaki dowiedziały się co to jest glina, gdzie można ją znaleźć oraz co można z niej wykonać. Dzieci wykazały się pomyślnością, a piękne wytwory swojej pracy zabrały ze sobą do przedszkola. Wizyta w Amfiteatrze przyniosła kolejne wrażenia. Dzieci skorzystały z możliwości wejścia na scenę, gdzie zaprezentowały swoje piosenki. Z zaciekawieniem wysłuchały też opowiadania pani przewodniczki dotyczącego historii powstania Amfiteatru. Wykonano też wiele pamiątkowych zdjęć. Dzieci w doskonałych humorach wróciły autokarem do przedszkola.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-11-2022 13:47
 • 17.10- Pasowanie na przedszkolaka

  17 października 2022r. odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w Przedszkolu w Murowie i Oddziale zamiejscowym w Zagwiździu. Przebieg wydarzenia był w obu przedszkolach podobny. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych przedstawiły program artystyczny na który złożyły się wiersze, piosenki oraz tańce. Pani dyrektor odczytała tekst przyrzeczenia, który dzieci powtarzały. Nastąpiło też indywidualnie pasowanie na przedszkolaka, którego dokonała pani dyrektor przy pomocy ołówka o dużych rozmiarach, specjalnie do tego celu przeznaczonego. Wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy oraz baloniki w Murowie. W Zagwiździu dostały słodkie upominki. Wykonane zostały pamiątkowe zdjęcia.

  https://www.facebook.com/media/set/?set=a.584515493428783&type=3

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-11-2022 13:36
 • "sadziMy"

  W październiku w przedszkolu w Murowie i w Zagwiździu miało miejsce sadzenie drzewek w ogrodach przedszkolnych. Dzieci współuczestniczyły w tej akcji (sadziMy) organizowanej przez Lasy Państwowe a zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób sadzi się młode drzewka (sadzonki) oaz jak duże ma to znaczenie dla otaczającej nas przyrody.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-11-2022 13:29
 • 20.09- Dzień Przedszkolaka

  20 września - Dzień Przedszkolaka.

  Zarówno w Murowie jak i w zagwiździu miały miejsce różne zabawy. W Zagwiździu odbyły się quiz wiedzy o przedszkolu i nadanie nazw poszczególnym grupom przedszkolnym. Maluchy-to myszki, a Starszaki- kotki. Było bardzo wesoło. Wykonano też pracę plastyczną- plakat, na którym starszaki "odbiły" kształt swoich dłoni. 

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=584455713434761&set=a.584455976768068

  zobacz więcej
  Data publikacji: 07-11-2022 13:22

DSC_0248.jpeg P5260031.jpeg SAM_1573.jpeg SAM_1690.jpeg SAM_1721.jpeg SAM_1748.jpeg SAM_1837.jpeg SAM_1867.jpeg

Kalendarz wydarzeń