Biuletyn
Informacji Publicznej
Kontakt
Przedszkole Publiczne
w Murowie
Dziś jest: czwartek, 20-01-2022, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Rok szkolny 2021 - 2022

 • Dom Dziecka w Chmielowicach

  zobacz więcej
  Data publikacji: 04-01-2022 14:12
 • Zmiana stawki żywieniowej od 1 stycznia 2022

  wykrzyknik.png

  Szanowni Państwo

  W związku ze wzrostem cen produktów żywnościowych, od 1 stycznia 2022 roku

  w Przedszkolu Publicznym w Murowie z Oddziałem Zamiejscowym w Zagwiździu,

  stawka żywieniowa wynosić będzie

   

  • za 3 posiłki dziennie -4,50 zł. (śniadanie, obiad, podwieczorek)
  • za 2 posiłki dziennie- 3,60 zł. (śniadanie, obiad)
  • za 1 posiłek dziennie- 2,40 zł. (obiad)

   

  Podstawa prawna:

  1. art. 106 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz.U z 2021r. poz. 1082 z późn. zm.)
  2. Zarządzenie nr 10/2021 Dyrektora Przedszkola Publicznego w Murowie z dnia 27 grudnia 2021r. w sprawie ustalenia stawki żywieniowej w przedszkolu.
  zobacz więcej
  Data publikacji: 29-12-2021 10:03
 • Wesołych Świąt

  choinka na choince.jpeg

  W ten magiczny, świąteczny czas

  Bożego Narodzenia

   życzymy

  Spokojnych, zdrowych, radosnych, pogodnych i szczęśliwych Świąt,

  spędzonych w serdecznym gronie rodziny i przyjaciół,

  wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

  Niech piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim blask Betlejemskiej Gwiazdy

  Dyrektor, Dzieci i Pracownicy Przedszkola Publicznego w Murowie

  z Oddziałem Zamiejscowym w Zagwiździu

  Boże Narodzenie 2021r. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-12-2021 16:15
 • Spotkanie Wigilijne

  spotkanie wigilijne.jpeg

  22. grudnia 2021r. w Przedszkolu Publicznym w Murowie i Oddziale Zamiejscowym w Zagwiździu miało miejsce tradycyjne spotkanie wigilijne, w którym uczestniczyły wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielami i personelem przedszkola. Na stole wigilijnym pojawiły się tradycyjne potrawy- barszcz czerwony z uszkami, ryba z ziemniakami i kapustą oraz kompot. Wszyscy uczestnicy Wigilii przedszkolnej składali sobie wzajemnie życzenia świąteczne . Dzieci śpiewały kolędy. Pod choinką czekały na przedszkolaków prezenty. W tym roku były to, płaskie przezroczyste bombki ze świątecznym motywem i trzy kolory specjalnych farb do pomalowania bombek oraz pędzelek. Dzieci były bardzo zadowolone z upominków. Te piękne chwile związane z Wigilią i tradycjami świątecznymi zostały uwiecznione na zdjęciach.

  ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO FACEBOOKA 

  https://www.facebook.com/publiczneprzedszkole.wmurowie

  zobacz więcej
  Data publikacji: 22-12-2021 15:59
 • "Razem na Święta"

  pobierz.jpeg

  W ramach Programu "Wolontariusze Hope" i projektu "Razem na Święta" organizowanego przez firmę Nutricia Polska przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Murowie brały udział w przygotowaniu pierników, ich dekorowaniu, wykonywaniu bombek ze styropianu, malowanych farbą i ozdabianych cekinami. Dzieci wykonywały też własnoręcznie kartki świąteczne. Pierniki i ozdoby zostały przekazana osobą potrzebującym. Dzięki udziałowi w programie dzieci uczą się dzielić dobrem i dobrobytem. Przyczyniając się również do kultywowania tradycji świątecznych.

  ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO FACEBOOKA 

  https://www.facebook.com/publiczneprzedszkole.wmurowie

  zobacz więcej
  Data publikacji: 21-12-2021 06:51
 • Drodzy Rodzice

  wykrzyknik.png

  Warszawa, 1 grudnia 2021 r.

   

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice i Opiekunowie

   

  W ostatnich dniach Europejska Agencja Leków (EMA) zarekomendowała szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. Podstawą rekomendacji były szczegółowe wyniki badań klinicznych, które przedstawił producent szczepionki – konsorcjum Pfizer/Biontech. Są to udowodnione dane naukowe świadczące o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania szczepionki wśród najmłodszych. Polska dzięki swojemu przedstawicielowi w Europejskiej Agencji Leków (jest nim prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych) miała bieżący dostęp do wszelkich informacji, na bazie których podejmowane były decyzje o dopuszczeniu szczepień dzieci w grupie wiekowej 5-11 lat. Rekomendacja Europejskiej Agencji Leków uruchamia na terenie Unii Europejskiej dystrybucję szczepionek przeznaczonych dla dzieci. W Polsce spodziewamy się pierwszych dostaw już w połowie grudnia. Oznacza to, że jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia będziemy mogli rozpocząć szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Chcemy do tego czasu przekazać Państwu – Rodzicom i Opiekunom – jak najwięcej sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pomogą podjąć w pełni świadomą decyzję dotyczącą ewentualnego zaszczepienia swojego dziecka.

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-12-2021 12:41
 • Komunikat Ministra Zdrowia

  wykrzyknik.png

  ZPŚ.641.1857.2021.JK

   

  Komunikat nr 15 Ministra Zdrowia

  w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dzieci 5-11 lat

  Minister Zdrowia informuje, że na podstawie zalecenia Zespołu ds. Szczepień Ochronnych wraz ze zmianą w rejestracji szczepionki Comirnaty (Pfizer-BioNTech) od 16 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat.

  Szczepienie przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień u osób w wieku 5-11 lat będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty w dostosowanej do wieku w dawce pediatrycznej - 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21. dni między dawkami. Ważne jest podanie dwóch dawek szczepionki, bez nieuzasadnionego wydłużania odstępów pomiędzy dawkami. W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat obejmuje podanie trzech dawek: dwóch dawek w odstępie co najmniej 21. dni oraz dawki dodatkowej (uzupełniającej), podawanej w odstępie co najmniej 28 dni po ukończeniu 2-dawkowego schematu szczepienia przeciw COVID-19.

   

  zobacz więcej
  Data publikacji: 14-12-2021 12:32
 • Dzień Misia 25.11.2021r.

  miś 1.jpeg

  Miś najlepszy przyjaciel na smutek i radość. 25.11.2021 dzieci bawiły się ze swoimi pluszakami przy muzyce, rozwiązywały zagadki o tematyce misiowej, brały udział w niedźwiedziej wędrówce. Był czas na słodkie co nieco- czyli wylizywanie miodku z talerzyka bez pomocy rąk, a na koniec praca plastyczna w zespołach pt. „Portret pluszowego Misia”. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dzieci wiedzą skąd wywodzi się pluszowy miś i jego święto, a tak, że zabawki, którymi się bawią należy szanować, a przez wspólną zabawę zacieśniły więzi między sobą.

  ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO FACEBOOKA 

  https://www.facebook.com/publiczneprzedszkole.wmurowie

  zobacz więcej
  Data publikacji: 26-11-2021 14:37
 • BohaterOn w Twojej szkole

  Dzieci 5-6 letnie z przedszkola w Murowie i Oddziału Zamiejscowego w Zagwiździu uczestniczyły w realizacji projektu ”BohaterOn w Twojej szkole”. Projekt ten realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Pamięci Narodowej. W ramach tego projektu odbyły się zajęcia, podczas których z dziećmi przeprowadzona była pogadanka związana tematycznie z II Wojną Światową i Powstaniem Warszawskim. zwrócono uwagę na to czym jest konflikt oraz jak można rozwiązywać spory i konflikty, również w różnych sytuacjach życia codziennego. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe  ”Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Wspólnie z nauczycielem próbowały zdefiniować ”bohater”. Przedszkolaki wykonały pracę manualną- pacynkę papierową zgodnie z przygotowaną instrukcją,. Dzięki wykonanym pacynkom dzieci będą mogły odegrać scenkę teatralną na temat rozwiązywania konfliktów. 

  ZAPRASZAMY DO NASZEGO PRZEDSZKOLNEGO FACEBOOKA https://www.facebook.com/publiczneprzedszkole.wmurowie

  zobacz więcej
  Data publikacji: 26-11-2021 12:52
 • Świąteczna paczka

  prezenty.jpeg

  Jak w ubiegłym roku Nasze Przedszkole organizuje świąteczną paczkę dla dzieci z domu dziecka w Chmielowicach. Dzieci są w wieku od 8 do 18 lat, dlatego też potrzebne będą (artykuły kosmetyczne, przybory szkolne, słodycze). Zbiórka będzie organizowana od 29.11 do 17.12.2021r. 

  zobacz więcej
  Data publikacji: 26-11-2021 12:47

DSC_0248.jpeg P5260031.jpeg SAM_1573.jpeg SAM_1690.jpeg SAM_1721.jpeg SAM_1748.jpeg SAM_1837.jpeg SAM_1867.jpeg

Kalendarz wydarzeń